Jdi na obsah Jdi na menu
 


péče o retrívra

4. 7. 2008
Každodenní péče o Zlatého retrívr

 

 

péčo o srst

Přepychová srst zlatého retrívra je prokletím i požehnáním. Na pohled je půvabná. ale zdravá srst vyžaduje častou péči. Nejméně dvakrát týdně je nutno věnovat se této činosti, pokud si přejete udržet výstavní patřičně kvalitní a zabránit poletování hedvábných pramínků.  Udržet patřičnou kvalitu srsti bývá nesnadné na jaře a na podzim, kdy pes mění jemnoučkou podsadu, aby byla na měnící roční období připravena.

Hřeben finišák střední GRO 5944

 Hřeben střídavý GRO 5866

koupání

psi se nemusí koupat tak často jako lidé, nicméně pravidelná koupel je pro zdravou pokožku a lesklou srst nutná.Při koupely je žádoucí, aby se pes choval klidně! Dříve než srst namočíme důkladně ji vykartáčujeme. Tím se zbavíme zacuchaných chlupů, které se z mokré srsti odstranují mnohem obtížněji.Zkontrolujte teplotu vody , nesmí být příliš horká ani studená. Poté naneseme šampon a bohatě ho napěň´te. Důkladně opláchněte! Šampon zanechaný v srsti může způsobit podráždění kůže. Šampon se nesmí dostat do očí a zvukovodů. 

čištění uší

Uši musí být udržovány v čistotě, to znamená vystřihávat chloupky. K samotnému čištění můžete použít vatové tampony a speciální čistící prostředek nebo ušní pudr určený pro psy. Jestliže jste zaznamenali časté třesení hlavou a škrábání uší, obvykle to znamená problém. V případě že z jeho uší cítíte nezvyklý zápach, jde o jasnou známku napadení drobnými roztoči nebo infekci, což vyžaduje zajít co nejdříve k veterináři. 

stříhání drápků

Váš pes by měl být navyklý na stříhání drápků již v raném věku svého života, protože jde o běžnou součástí jeho hygieny. Nejde pouze o estetické důvody, dlouhé drápky mohou způsobit zranění při skocích nebo neúmyslné škrábnutí. Dalším rizikem je jejich odtržení  krvácením a rovněž mohou být původem rozšíření tlapek. Sygnálem je zpravidle jejich ťukání o podlahu. Dříve než začneme se stříháním, ujistěte se, že rozeznáte pulpu každého drápu. Je to krevní žilka s nervovým zakončením. Probíhá středem drápu  a vede do jeho špičky. Jestliže pulpu náhodou zraníte, začne krvácet  a pro psa to znamené dosti bolestivý zážitek. Mějte proto při ruce nějaký přípravek na zastavení krvácení, například kamencovou tyčinku nebo kamencový přášek (používanný při holení), nebo to prostě utřete kapesníkem.  Pak pokračujte ve stříhání dalšího drápku. Zejména u psů s černými drápky je lepší postupovat opatrněji a stříhat po malých kouscích.

kleštičky na drápky

 

Kleště na drápky GRO 5987Řezač drápů - GRO 5985

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stránky

(50cent, 4. 7. 2008 22:14)

máš to dobře popsaný :-)

Re: stránky

(Lea, 31. 8. 2012 15:50)

bodejt by nemela, kdyz je to opsany z knizky Zlaty retrivr (Fortuna)...

.....Jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů.....

(Karolína , 4. 10. 2011 18:35)

...Ty jo, máš to moc hezký fak se Ti to moc povedlo..
...Díky tobe se nasi dva miláčci mají dobře..
...............Děkuju...................

.....Jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů.....

(Karolína , 4. 10. 2011 18:34)

...Ty jo, máš to moc hezký fak se Ti to moc povedlo..
...Díky tobe se nasi dva miláčci mají dobře..
...............Děkuju...................

to je krasa :-D

(kate, 24. 5. 2010 10:46)

mas to moc pekny tve stranky mi hodne pomohli ted uz vim jak se starat mas to fakt moc hezky :-)

hodnocení

(hesr.cz, 9. 7. 2008 15:49)

jj máš super krásný stránky jak si řikala