Jdi na obsah Jdi na menu
 


víte že...

5. 7. 2008

VÍTE ŽE?

Víte že štěňata žluté barvy se čas od času  objeví  ve vrhu štěňat  jinak zcela černých retrívrů?Tato barva je následkem recesivního genu.Taková oddchylka od normálního druhu je pokládaná za mutaci a výsledné štěně žluté barvy je nazýván "sportovním".

 

 

Víte že plemeno Gr vlastní  "dvojitou vrstvu " srsti ?Jako by jedna vrstva nestačila.Vnější srst,tvořená dlouhými hedvábnými chlupy,má ochrannou funkci,zatímco měkká ochmýřená podsada chráni před teplotními rozdíly.Je to důležité ,protože povinností psa je aportovat ptactvo,obzvláště vodní, a to za každého počasí.

 

z knihy zlatý retívr od Nona Kilgore Bauerové

Víte že nos zlatého retrívra se může za chladného počasí nepatrně zbarvit do růžova?Tento jev se nazývá "sněhový nos".Zbarvení je běžné a v období nástupu teplého počasí získá jeho nos opět černou barvu.Někdy starším psům zbarvení kůže vybledne , a jak léta přibívají,postupně se jeho barva mění v růžovohnědou.

Váš stárnoucí pes může stratit zájem o potravu? Příčinou je slábnoucí funkce čichových a chuťových smyslů, nikoli přílišní nasycenost.Zkrátka aroma známého jídla již není takové jako dříve. Kromě toho starší psi vydávají méně energie, proto jim vyhovují omezené dávky potravy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář